Ing. Helena Nováková

foto lektora Helena Nováková

Je absolventkou Fakulty strojní Českého vysokého učení technického v Praze. Má dvacetiletou praxi v oblasti řízení kvality v českých i zahraničních firmách zaměřených na vývoj a výrobu zdravotnických prostředků a jejich uvádění na trh.

V současné době působí jako auditor, lektor a poradce v oblastech systémů kvality (nástroje kvality a zjišťování příčin), dále pak na systémy kvality především dle ISO 9001, 13485 a FDA požadavků (amerického trhu) 21 CFR Part 820 a na požadavky čistých prostor. Lektorskou a konzultantskou činnost nabízí v českém i anglickém jazyce.  Věnuje se i mentorské činnosti zaměřené na rozvoj manažerů kvality.

Ve svém volném čase se mj. jako dobrovolník věnuje práci s postiženými dětmi pro Centrum pro integraci osob se zdravotním postižením Královehradeckého kraje. Dále pracuje jako dobrovolník ve Fakultní nemocnici Hradci Králové pro neziskovou organizaci Amelie, která pomáhá pacientům s rakovinou a jejich blízkým. Je certifikovaným lektorem kurzů P. E. T- Výchova bez poražených (Parental Effectiveness Training).