Detail kurzu

Technická čistota dle VDA 19.1 a 19.2

Kurz Technická čistota dle VDA 19.1 a 19.2 představuje komplexní školení zaměřené na důležité aspekty technické čistoty ve výrobním prostředí. Skládá se ze dvou hlavních částí: VDA 19.1, která se zabývá zkoušením technické čistoty, a VDA 19.2, která se zaměřuje na technickou čistotu při montáži. Účastníci kurzu budou mít jedinečnou příležitost získat hlubší povědomí o požadavcích a metodikách, které stanovují standardy pro technickou čistotu v automobilovém průmyslu.

Záměr

Cílem kurzu je poskytnout účastníkům nejen teoretické, ale i praktické znalosti a dovednosti potřebné k efektivnímu zvládnutí zkoušení technické čistoty a jejího zabezpečení při montáži.

Kurz se zaměřuje na představení konkrétních metodik zkoušení a stanovení čistoty dílů, ale také na praktické strategie a postupy, které umožní účastníkům aplikovat získané poznatky do reálné výrobní praxe.

Určeno

Kurz je vhodný pro pracovníky oddělení kvality, údržby budovy a další, kteří jsou zodpovědní za udržování čistoty dílů výrobního procesu.

Stejně tak je vhodný pro návrháře, leanaře, technology a projektové manažery, kteří se podílejí na optimalizaci výrobních procesů a potřebují porozumět požadavkům na technickou čistotu.

Kurz je také určen pro účastníky, kteří se podílejí na procesu PPAP a potřebují jasně stanovené postupy pro zajištění čistoty dílu.

Obsah

 • VDA 19.1: Zkoušení technické čistoty
  • Specifikace čistoty a požadavky normy
  • Výběr a aplikace zkušebních metod
  • Zacházení se vzorkem a hodnota slepého pokusu
  • Postupy extrakce a analytické filtrace a vlastní analýza
  • Interpretace výsledků a praktické aplikace
 • VDA 19.2: Technická čistota při montáži
  • Principy čisté výroby a prevence znečištění – stupně čistoty a klasifikace prostor
  • Identifikace a minimalizace rizik spojených s montáží – okolí, logistika, personál a montážní zařízení
  • Měření a monitorování čistoty ve výrobním procesu
  • Strategie pro optimalizaci montážních operací z hlediska čistoty

Zakončení

Účastníkům bude vystaveno OSVĚDČENÍ v češtině a angličtině o absolvování s uvedením rozsahu kurzu a obsahové náplně kurzu, bez omezení platnosti osvědčení.

Poznámka

08:30 – 09:00 Prezence
09:00 – 17:00 Odborný program

Během programu bude účastníkům podáno občerstvení (káva, čaj, minerálka, chlebíčky, ovoce, zákusek).
Kurz je možno realizovat jako podnikový přímo u zákazníka se zaměřením na jeho vlastní problematiku. Nabídku na vyžádání rádi zpracujeme.

Kurz nenahrazuje licenční vzdělávání ve smyslu požadavků VDA. Je určen vyloženě praktické potřebě získání užitečných a praxí ověřených informací, které přepisy pro dodavatele automobilového průmyslu obsahují. Jejich znalostí lze pak často zabránit zbytečným problémům se zákazníky z hlediska kvality dodávek.

Objednávka kurzu

Název kurzu

Technická čistota dle VDA 19.1 a 19.2

  Zvolte termín

  Objednavatel kurzu

  Vaše jméno, příjmení, titul *
  Váš telefon (přímá linka) *
  Váš email *
  Jste zároveň účastníkem kurzu?

  Fakturační údaje

  Název firmy *
  IČO *

  Účastníci kurzu

  Objednáváte-li kurz pouze pro sebe, účastníky nevyplňujte.
  Jinak přidejte účastníka kurzu >>

  Doplňkové údaje

  Chci doporučit ubytování
  Uplatňuji slevový bonus
  Číslo akce:
  Chcete-li uplatnit slevový bonus, zadejte prosím čísla akce, kterou jste absolvovali v minulosti. Číslo najdete na vystaveném osvědčení o absolvování kurzu. Tištěné slevové poukazy můžete uplatnit při prezenci.

  Vzkaz

  Chcete nám něco vzkázat, na něco se zeptat?
  Vaši objednávku potvrdíme během 2 pracovních dní. Pokud by Vám potvrzení nedorazilo, prosím napište nám nebo zavolejte na +420 775 622 611.