Audit procesu dle VDA 6.3

Detail kurzu

Audit procesu dle VDA 6.3

Audit procesu podle VDA 6.3 je častým prostředkem ověřování způsobilosti dodavatele ze strany zákazníka zejména v automobilovém průmyslu.  Proto je užitečné, aby se s požadavky tohoto předpisu ve výrobní firmě seznámil každý, kdo se k auditu procesu může doslova jen „připlést“. A k tomu vůbec nepotřebuje být certifikovaným auditorem ve smyslu licenčních požadavků VDA. Mezi novinky 4. REVIZE patří například posilování požadavků na řízení a odhalování rizik, posílení důrazu na procesní řízení z pohledu větší provázanosti nově zaváděných produktů a průběhu projektového řízení a větší zapojení dodavatelů do systému řízení jakosti. Nově je kladen i větší význam používaného softwaru. Přibyla možnost provádění auditů na dálku… Přijďte se seznámit se 4. revizí!

Záměr

Seznámit se s metodikou auditu procesu podle VDA 6.3 a s nově zařazenými prvky pro provádění auditů. Na praktických příkladech vysvětlení principů při provádění těchto auditů jak ve výrobních firmách dodavatelů automobilového průmyslu, tak i firem zprostředkovávajících služby v dodavatelském řetězci. Pochopit funkci a možnosti využití (někdy bohužel i „zneužití“) tohoto druhu auditu.

Určeno

Manažerům kvality, pracovníkům útvarů zabezpečování kvality, útvarů rozvoje dodavatelů, auditorům kvality a všem pracovníkům ve výrobě, kteří se mohou při auditech procesu vyskytnout – mistry nebo teamleadery počínaje.

Zvláště vhodné pro dodavatele automobilového průmyslu.

Obsah

 • Systém managementu kvality, procesní přístup, různé druhy auditů kvality a možnosti jejich použití
 • Požadavky na audit procesu, vyplývající z předpisu pro dodavatele automobilového průmyslu VDA 6.3
 • Provázanost s metodami pro řízení projektových procesů
 • Požadavky na auditory procesu, kvalifikace auditorů
 • Používání katalogu otázek
 • Hodnotící formuláře a přehledy
 • Seznámení s metodikou auditu procesu podle VDA 6.3 při praktickém použití
 • Praktické zkušenosti s prováděním procesních auditů podle VDA 6.3 ve firmách dodavatelů automobilového průmyslu

Zakončení

Účastníkům bude vystaveno OSVĚDČENÍ v češtině a angličtině o absolvování s uvedením rozsahu kurzu a obsahové náplně kurzu, bez omezení platnosti osvědčení.

Poznámka

08:30 – 09:00 Prezence
09:00 – 17:00 Odborný program

Během programu bude účastníkům podáno občerstvení (káva, čaj, minerálka, chlebíčky, ovoce, zákusek).

Kurz je možno realizovat jako podnikový přímo u zákazníka se zaměřením na jeho vlastní problematiku. Nabídku na vyžádání rádi zpracujeme.

Kurz nenahrazuje licenční vzdělávání ve smyslu VDA požadavků, ale není nutné, aby všichni v rámci firmy, kde používají VDA 6.3, měli právě toto licenční vzdělávání. Kurz je určen k získání užitečných a praxí ověřených informací o auditování procesu dle VDA 6.3.

Termín 4. 6. 2024 školí Milan Šimek.

Termín 18. 11. 2024 školí Ing. Jiří Láska.

 

Objednávka kurzu

Název kurzu

Audit procesu dle VDA 6.3

  Zvolte termín

  Objednavatel kurzu

  Vaše jméno, příjmení, titul *
  Váš telefon (přímá linka) *
  Váš email *
  Jste zároveň účastníkem kurzu?

  Fakturační údaje

  Firma / Jméno *
  IČO

  Účastníci kurzu

  Objednáváte-li kurz pouze pro sebe, účastníky nevyplňujte.
  Jinak přidejte účastníka kurzu >>

  Doplňkové údaje

  Chci doporučit ubytování
  Uplatňuji slevový bonus
  Číslo akce:
  Chcete-li uplatnit slevový bonus, zadejte prosím čísla akce, kterou jste absolvovali v minulosti. Číslo najdete na vystaveném osvědčení o absolvování kurzu. Tištěné slevové poukazy můžete uplatnit při prezenci.

  Vzkaz

  Chcete nám něco vzkázat, na něco se zeptat?
  Vaši objednávku potvrdíme během 2 pracovních dní. Pokud by Vám potvrzení nedorazilo, prosím napište nám nebo zavolejte na +420 775 622 611.