Detail kurzu

SPC a způsobilost procesu

SPC (statistická regulace procesu) je nástroj, který pomáhá předcházet vzniku neshodných výrobků ve výrobním procesu. Umíme-li jej správně použít, dokáže ušetřit spoustu zbytečných nákladů na interní zmetkovitost i případné reklamace u zákazníka. Také proto, že tento nástroj během své téměř stoleté historie nespočetněkrát dokázal udržet stabilní kvalitu výroby, je v automobilovém průmyslu jeho využití povinné. Je však vhodný i pro firmy, které v oblasti automobilového průmyslu nepůsobí. Díky SPC můžete regulovat své stabilní procesy napříč různými odvětvími.

Kurz je možno objednat jako jednodenní nebo dvoudenní. V jednodenní variantě se probírá především teorie, dvoudenní kurz je proložen příklady a praktickými workshopy na návrhy vlastních regulačních diagramů apod.

Záměr

Pochopit vznik variability v procesu. Dozvědět se, jak správně sbírat data z procesu. Porozumět základním statistickým pojmům a přesvědčit se, že základy statistiky pochopí skutečně každý. Umět využít základní znalosti statistiky k předcházení finančním ztrátám z důvodu produkce neshodných výrobků. Umět využít výsledky pro optimalizaci výrobních procesů.

Určeno

Od manažerů kvality a výroby přes technology, inženýry kvality a procesní inženýry až po metrology, kontrolory a operátory, kteří se věnují řízení a sledování výrobních procesů a musí reagovat na případné výkyvy v těchto procesech.

Jednodenní kurz využije každý, kdo teprve uvažuje o budoucím zavedení SPC, kdo se potřebuje seznámit s metodikou, kdo potřebuje pochopit souvislosti a návaznosti a prakticky se s SPC setkává např. jako auditor. Dvoudenní varianta je praktická, plná příkladů a je vhodná pro všechny, kdo SPC implementují a kdo s SPC pracují.

Obsah

 • Definování aktuální problematiky
 • Základní statistické charakteristiky
 • Problematika sběru dat
 • Variabilita a její zdroje ve firmě
 • Histogram a jeho interpretace
 • Úvod do SPC
 • Sestrojení regulačních diagramů a interpretace výsledků
 • Způsobilost výrobního procesu
 • Výpočet ukazatelů způsobilosti procesu Cp, Cpk, Pp, Ppk

Tento kurz je možno zakoupit jako jednodenní i jako dvoudenní, řiďte se prosím informací dle konkrétního termínu. Jednodenní kurzu zahrnuje hlavně teorii, vhodné např. pro auditory pro seznámení s metodikou. Pokud chcete mít školení i s praktickými příklady, vyberte si dvoudenní variantu. (Není možno zakoupit pouze 2. den kurzu s příklady.) Informaci o vyučujícím lektorovi najdete v poznámce.

Zakončení

Účastníkům bude vystaveno OSVĚDČENÍ v češtině a angličtině o absolvování s uvedením rozsahu kurzu a obsahové náplně kurzu, bez omezení platnosti osvědčení.

Poznámka

08:30 – 09:00 Prezence
09:00 – 17:00 Odborný program

Pro dvoudenní variantu kurz opět trvá od 09:00 do 17:00m, pokud se účastníci nedomluví s lektorem na dřívějším začátku.

Během programu bude účastníkům podáno občerstvení (káva, čaj, minerálka, chlebíčky, ovoce, zákusek).

Kurz je možno realizovat jako podnikový přímo u zákazníka se zaměřením na jeho vlastní problematiku. Nabídku (vč. možnosti provedení on-line) na vyžádání rádi zpracujeme.

18. 3. / 18. 3.-19. 3. 2024 vyučuje lektor: Ing. Michal Bohuš, PhD.

10.6.2024 vyučuje lektor Ing. Jan Matuský

14.10. / 14.- 15.10.2024 vyučuje lektor Ing. Michal Bohuš, PhD.

3. 12. 2024 vyučuje lektor Ing. Jan Matuský

 

Objednávka kurzu

Název kurzu

SPC a způsobilost procesu

  Zvolte termín

  Objednavatel kurzu

  Vaše jméno, příjmení, titul *
  Váš telefon (přímá linka) *
  Váš email *
  Jste zároveň účastníkem kurzu?

  Fakturační údaje

  Firma / Jméno *
  IČO

  Účastníci kurzu

  Objednáváte-li kurz pouze pro sebe, účastníky nevyplňujte.
  Jinak přidejte účastníka kurzu >>

  Doplňkové údaje

  Chci doporučit ubytování
  Uplatňuji slevový bonus
  Číslo akce:
  Chcete-li uplatnit slevový bonus, zadejte prosím čísla akce, kterou jste absolvovali v minulosti. Číslo najdete na vystaveném osvědčení o absolvování kurzu. Tištěné slevové poukazy můžete uplatnit při prezenci.

  Vzkaz

  Chcete nám něco vzkázat, na něco se zeptat?
  Vaši objednávku potvrdíme během 2 pracovních dní. Pokud by Vám potvrzení nedorazilo, prosím napište nám nebo zavolejte na +420 775 622 611.