Detail kurzu

Kontroly vad srovnáváním

Důvodem většiny reklamací a svolávacích akcí jsou vady dodaného výrobku. V praxi se stává, že se jako dodavatelé i výrobci shodneme ohledně „Dohody o systému kvality“, často však naše domluva pokulhává v oblasti sepsané „Dohody o kvalitě výrobku“.

Na naší vstupní kontrole proto kontrolujeme a nacházíme po našem dodavateli vady, které nám poslat neměl. Někdy je i náš zákazník donucen dělat vstupní kontrolu, protože od nás jako výrobců utíkají neodhalené vady. Důsledkem obojího jsou v závěru zbytečné náklady na kvalitu výrobku a ztrácí se potenciál možného zrychlení procesu a úspor při správném nastavení kontrol vad.

Záměr

Účastník se seznámí s možnými druhy kontroly vad výrobku. Po vysvětlení metodiky (z pohledu předností i nedostatků jednotlivých metod), si účastníci vyzkouší vlastní návrh kontrol možných vad na praktických příkladech.

Určeno

Pracovníkům firem, kteří navrhují kontrolní plány nebo provádějí vstupní kontroly, kontroly v procesu výroby i výstupní kontroly. Dále pracovníkům, kteří za firmu schvalují dohody o kvalitě směrem k dodavatelům či k zákazníkovi. Je určen i pracovníkům, kteří jsou pověřeni návrhem úsporných projektů a zlepšováním v oblasti kvality výrobku. A v neposlední řadě pracovníkům, kteří jsou pověřeni investigací reklamovaných výrobků a určením příčiny, proč prošel vadný kus až k zákazníkovi.

Obsah

 • Význam kvality v dnešním podnikatelském prostředí
 • Rozdíl mezi kontrolami výrobku a procesu
 • Statistická přejímka srovnáváním
 • Účinnost 100% kontroly člověkem
 • Účinnost 100% kontroly automatem
 • Poka Yoke
 • Podvodné kontrolní technologie
 • Praktický nácvik návrhu kontrol vad srovnáváním

Zakončení

Účastníkům bude vystaveno OSVĚDČENÍ v češtině a angličtině o absolvování s uvedením rozsahu kurzu a obsahové náplně kurzu, bez omezení platnosti osvědčení.

Poznámka

Časový program kurzu:

 • 08:45 – 09:00 Prezence
 • 09:00 – 17:00 Odborný program

Během programu v prezenční formě bude účastníkům podáno občerstvení (káva, čaj, minerálka, chlebíčky, ovoce, zákusek).

Objednávka kurzu

Název kurzu

Kontroly vad srovnáváním

  Zvolte termín

  Objednavatel kurzu

  Vaše jméno, příjmení, titul *
  Váš telefon (přímá linka) *
  Váš email *
  Jste zároveň účastníkem kurzu?

  Fakturační údaje

  Firma / Jméno *
  IČO

  Účastníci kurzu

  Objednáváte-li kurz pouze pro sebe, účastníky nevyplňujte.
  Jinak přidejte účastníka kurzu >>

  Doplňkové údaje

  Chci doporučit ubytování
  Uplatňuji slevový bonus
  Číslo akce:
  Chcete-li uplatnit slevový bonus, zadejte prosím čísla akce, kterou jste absolvovali v minulosti. Číslo najdete na vystaveném osvědčení o absolvování kurzu. Tištěné slevové poukazy můžete uplatnit při prezenci.

  Vzkaz

  Chcete nám něco vzkázat, na něco se zeptat?
  Vaši objednávku potvrdíme během 2 pracovních dní. Pokud by Vám potvrzení nedorazilo, prosím napište nám nebo zavolejte na +420 775 622 611.