Detail kurzu

Změny – jak k nim přistupovat beze strachu

Zdravá firma prochází neustále změnami a zlepšováním, aby obstála v náročné konkurenci, což klade na zaměstnance velké nároky.  Do změn se přirozeně zaměstnancům nechce, připravenost na změny je přesto základem „přežití“, nejen firmy, ale i samotných zaměstnanců.

Když zaměstnanci nejednají ze strachu a naopak jednají z pozice důvěry v sebe či vědí, jak své limity a strachy překonat, přináší jim to více klidu, kreativity a možností, jak přistoupit k řešení pracovních úkolů a výzev. Mohou plněji rozvinout svůj potenciál a být pro firmu ještě větším přínosem.

Naše chování a prožívání přitom přirozeně vychází ze strachu či negativní vnitřní řeči, kterou se sebou vedeme. A to zvlášť v nových situacích vycházejících ze změn, které se kolem nás neustále dějí. Bojíme se různých katastrofických scénářů, které produkuje naše představivost, bojíme se selhání a neúspěchu, nevěříme si, že danou situaci zvládneme.

Tento kurz účastníkům ukáže, jaké mají při zvládání svých obav možnosti. Umožní jim se na chvíli zastavit a zjistit, čeho se v daných situacích bojí. Naučí se, jak se sebou pracovat a jak se podpořit, aby změny lépe zvládali a mohli k pracovním výzvám přistupovat s větším klidem a sebedůvěrou. Pracovat více naplno a v klidu a změnu přijmou pozitivně a za svou.

Záměr

Poskytnout účastníkům kurzu informace o základních předpokladech, umožňujících přehodnocení postoje ke změnám, vycházející z poznání jejich možného potenciálu pro další rozvoj především v současné náročné době. Vysvětlit návaznosti na další související, především psychologické, disciplíny – sebepoznání, motivační faktory a zvládání stresových situací.

Určeno

Určeno manažerům všech stupňů řízení, členům týmů a řadovým zaměstnancům, obchodním zástupcům, prodejcům, asistentkám a sekretářkám, interním auditorům, zaměstnancům malých, středních i velkých firem, státní správy, úřadů a institucí.

Obsah

 1. Zmapování současné situace a vlastních způsobů práce se stresem a strachem
 2. Funkce strachu, neurobiologie, podvědomé strategie zvládání stresových situací
 3. Jak svůj strach ovládnout a naučit se s ním fungovat
 4. Jak na strach tělem – jak proměnit strach a cítit se lépe
 5. Jak na strach hlavou – práce s otázkami
 6. Jak na strach kreativně – projektivní techniky
 7. Jak přelstít katastrofické scénáře – práce s představami a vizualizací
 8. Celkové pozitivní uchopení a porozumění změně a její přijetí za svou
 9. Závěrečné sdílení

Zakončení

Účastníkům bude vystaveno OSVĚDČENÍ v češtině a angličtině o absolvování s uvedením rozsahu kurzu a obsahové náplně kurzu, bez omezení platnosti osvědčení.

Poznámka

08:30 – 09:00 Prezence
09:00 – 17:00 Odborný program

Během programu bude účastníkům podáno občerstvení (káva, čaj, minerálka, chlebíčky, ovoce, zákusek).

Kurz je možno realizovat jako podnikový přímo u zákazníka se zaměřením na jeho vlastní problematiku. Nabídku na vyžádání rádi zpracujeme.

Objednávka kurzu

Název kurzu

Změny – jak k nim přistupovat beze strachu

  Zvolte termín

  Objednavatel kurzu

  Vaše jméno, příjmení, titul *
  Váš telefon (přímá linka) *
  Váš email *
  Jste zároveň účastníkem kurzu?

  Fakturační údaje

  Firma / Jméno *
  IČO

  Účastníci kurzu

  Objednáváte-li kurz pouze pro sebe, účastníky nevyplňujte.
  Jinak přidejte účastníka kurzu >>

  Doplňkové údaje

  Chci doporučit ubytování
  Uplatňuji slevový bonus
  Číslo akce:
  Chcete-li uplatnit slevový bonus, zadejte prosím čísla akce, kterou jste absolvovali v minulosti. Číslo najdete na vystaveném osvědčení o absolvování kurzu. Tištěné slevové poukazy můžete uplatnit při prezenci.

  Vzkaz

  Chcete nám něco vzkázat, na něco se zeptat?
  Vaši objednávku potvrdíme během 2 pracovních dní. Pokud by Vám potvrzení nedorazilo, prosím napište nám nebo zavolejte na +420 775 622 611.