Detail kurzu

Bezchybný e-mail a dopis: od záměru k úpravě

Kurz „Bezchybný e-mail a dopis: od záměru k úpravě“ je zaměřen na psaní formálních dopisů a e-mailů a provází účastníky všemi fázemi psaní, od plánování obsahu a volby vhodného stylu až po konečnou korekturu. Jeho cílem je poskytnout účastníkům znalosti a dovednosti potřebné k efektivnímu a profesionálnímu psaní korespondence, která představuje jejich vizitku v pracovním prostředí.

Lektor informuje účastníky o standardech moderní korespondence a seznámí je s užitečnými tipy, jak k tvorbě dopisů a e-mailů přistoupit, aby byl celý proces efektivní z hlediska času i jeho výsledku.

Všechny výklady jsou doplněny praktickými ukázkami textů blízkých praxi účastníků. Lektor průběžně odpovídá na jakékoliv doplňující otázky.

Záměr

Cílem kurzu je seznámit účastníky s moderními standardy psaní korespondence a poskytnout jim užitečné tipy a strategie, jak psát efektivní a kultivované dopisy a e-maily. Lektor bude vést účastníky procesem psaní od záměru až po finální úpravu, aby byl výsledný text co nejprofesionálnější a nejúčinnější.

Určeno

Kurz je určen všem, kteří považují úroveň psané korespondence za důležitou součást své pracovní prezentace, zejména administrativním, odborným a vedoucím pracovníkům. Je vhodný pro ty, kteří chtějí zdokonalit své dovednosti v psaní formálních textů a získat praktické nástroje pro efektivní komunikaci prostřednictvím psaného slova.

Obsah

 • Relevantní normy a standardy
 • Čemu věnovat pozornost před vlastním psaním
 • Účinné strategie vytváření textu
 • Zásady kultivované stylizace v korespondenci
  • typy oslovení a pozdravů
  • vhodné fráze a obraty
  • stylistické nedostatky
 • Nejčastější pravopisné chyby
 • Formální požadavky na dopis/e-mail

Zakončení

Účastníkům bude vystaveno OSVĚDČENÍ v češtině a angličtině o absolvování s uvedením rozsahu kurzu a obsahové náplně kurzu, bez omezení platnosti osvědčení.

Poznámka

08:30 – 09:00 Prezence
09:00 – 15:30 Odborný program

Během programu bude účastníkům podáno občerstvení (káva, čaj, minerálka, chlebíčky, ovoce, zákusek).
Kurz je možno realizovat jako podnikový přímo u zákazníka se zaměřením na jeho vlastní problematiku. Nabídku na vyžádání rádi zpracujeme.

Objednávka kurzu

Název kurzu

Bezchybný e-mail a dopis: od záměru k úpravě

  Zvolte termín

  Objednavatel kurzu

  Vaše jméno, příjmení, titul *
  Váš telefon (přímá linka) *
  Váš email *
  Jste zároveň účastníkem kurzu?

  Fakturační údaje

  Firma / Jméno *
  IČO

  Účastníci kurzu

  Objednáváte-li kurz pouze pro sebe, účastníky nevyplňujte.
  Jinak přidejte účastníka kurzu >>

  Doplňkové údaje

  Chci doporučit ubytování
  Uplatňuji slevový bonus
  Číslo akce:
  Chcete-li uplatnit slevový bonus, zadejte prosím čísla akce, kterou jste absolvovali v minulosti. Číslo najdete na vystaveném osvědčení o absolvování kurzu. Tištěné slevové poukazy můžete uplatnit při prezenci.

  Vzkaz

  Chcete nám něco vzkázat, na něco se zeptat?
  Vaši objednávku potvrdíme během 2 pracovních dní. Pokud by Vám potvrzení nedorazilo, prosím napište nám nebo zavolejte na +420 775 622 611.