Detail kurzu

Kultivovaná písemná komunikace a dobrý jazykový styl

Kurz „Tvorba stylisticky kultivovaných textů ve firemní komunikaci“ se zaměřuje na psaní profesionálních textů v firemním prostředí, zahrnujících dopisy, e-maily, tiskové a jiné zprávy, zápisy, odborné texty, právní dokumenty a inzeráty.

Seznamuje účastníky s vývojem české slovní zásoby a větné stavby a ukazuje, jak tyto poznatky okamžitě efektivně promítnout do pracovní praxe. Vybrané jevy předvádí přímo v textech blízkých praxi účastníků kurzu.

Všechny výklady směřují k tomu, aby byli účastníci schopni s jistotou a sebevědomím vytvářet stylisticky bezvadné texty různých typů, což nakonec výraznou měrou přispívající ke společenské prestiži jak pisatele, tak instituce, již reprezentuje.

Záměr

Cílem kurzu je poskytnout účastníkům znalosti a dovednosti potřebné k tvorbě stylisticky kultivovaných textů, které budou reprezentovat instituci či společnost v profesionálním světle. Kurz se také snaží zdůraznit význam správného užití českého jazyka a jeho pravidel ve firemní komunikaci.

Určeno

Kurz je vhodný pro všechny pracovníky, kteří se podílejí na psaní firemních textů a chtějí zdokonalit své dovednosti v oblasti stylisticky správného psaní. Je určen jak administrativním pracovníkům, tak manažerům a odborníkům v různých odvětvích.

Obsah

 • Tvorba různých druhů textů ve firemní praxi
 • Seznámení s vývojem české slovní zásoby a větné stavby
 • Užití slov cizího původu a změny slovesných vazeb
 • Stylistické možnosti při skloňování a časování
 • Zákonitosti přehledné větné stavby
 • Praktické ukázky textů blízkých praxi účastníků
 • Představení spolehlivých zdrojů informací o českém jazyce

Zakončení

Účastníkům bude vystaveno OSVĚDČENÍ v češtině a angličtině o absolvování s uvedením rozsahu kurzu a obsahové náplně kurzu, bez omezení platnosti osvědčení.

Poznámka

08:30 – 09:00 Prezence
09:00 – 15:30 Odborný program

Během programu bude účastníkům podáno občerstvení (káva, čaj, minerálka, chlebíčky, ovoce, zákusek).
Kurz je možno realizovat jako podnikový přímo u zákazníka se zaměřením na jeho vlastní problematiku. Nabídku na vyžádání rádi zpracujeme.

Objednávka kurzu

Název kurzu

Kultivovaná písemná komunikace a dobrý jazykový styl

  Zvolte termín

  Objednavatel kurzu

  Vaše jméno, příjmení, titul *
  Váš telefon (přímá linka) *
  Váš email *
  Jste zároveň účastníkem kurzu?

  Fakturační údaje

  Název firmy *
  IČO *

  Účastníci kurzu

  Objednáváte-li kurz pouze pro sebe, účastníky nevyplňujte.
  Jinak přidejte účastníka kurzu >>

  Doplňkové údaje

  Chci doporučit ubytování
  Uplatňuji slevový bonus
  Číslo akce:
  Chcete-li uplatnit slevový bonus, zadejte prosím čísla akce, kterou jste absolvovali v minulosti. Číslo najdete na vystaveném osvědčení o absolvování kurzu. Tištěné slevové poukazy můžete uplatnit při prezenci.

  Vzkaz

  Chcete nám něco vzkázat, na něco se zeptat?
  Vaši objednávku potvrdíme během 2 pracovních dní. Pokud by Vám potvrzení nedorazilo, prosím napište nám nebo zavolejte na +420 775 622 611.