Detail kurzu

Český pravopis ve firemní komunikaci a odborných textech

Kurz „Český pravopis ve firemní komunikaci a odborných textech“ efektivně opakuje a prohlubuje znalosti českého pravopisu nad rámec běžného vzdělávacího systému. Zaměřuje se na výrazy, jejichž kodifikace se v posledních letech změnila, a výrazy, v nichž se často chybuje.

Velká pozornost je věnována obtížnějším oblastem současného pravopisu, jako je psaní počátečních velkých písmen, zkratek, značek a čárek ve větách a souvětích, opomenuta ale nejsou ani ostatní témata. Lektor představuje spolehlivé moderní zdroje informací o českém pravopisu, a to s výkladem jejich hlavních výhod a nevýhod.

Všechny pravopisné jevy jsou předvedeny přímo v textech blízkých praxi účastníků. Ti mohou položit jakékoliv doplňující otázky a konzultovat s lektorem různá pravopisná řešení i ve vlastních dokumentech.

Záměr

Cílem kurzu je poskytnout účastníkům pevné základy v českém pravopisu a seznámit je s moderními zdroji informací. Lektor se zaměřuje na obtížné aspekty současného pravopisu a představuje spolehlivé zdroje, které účastníkům usnadní práci s pravopisnými jevy.

Určeno

Kurz je vhodný pro všechny, kteří chtějí zdokonalit své dovednosti v českém pravopisu a získat ucelený přehled o moderních pravidlech a zdrojích informací. Je určen jak odborníkům v oblasti firemní komunikace, tak všem, kteří se v práci setkávají s psaním odborných textů. Účastníci mohou aktivně diskutovat s lektorem a konzultovat pravopisná řešení i ve svých vlastních dokumentech.

Obsah

 • Opakování základních pravidel pravopisu
 • Představení nových kodifikací a častých chyb v pravopisu
 • Pravidla psaní počátečních velkých písmen, zkratek, značek a čárek ve větách
 • Seznámení s moderními zdroji informací o českém pravopisu
 • Ilustrace pravopisných jevů na praktických ukázkách textů blízkých praxi účastníků

Zakončení

Účastníkům bude vystaveno OSVĚDČENÍ v češtině a angličtině o absolvování s uvedením rozsahu kurzu a obsahové náplně kurzu, bez omezení platnosti osvědčení.

Poznámka

08:30 – 09:00 Prezence
09:00 – 15:30 Odborný program

Během programu bude účastníkům podáno občerstvení (káva, čaj, minerálka, chlebíčky, ovoce, zákusek).
Kurz je možno realizovat jako podnikový přímo u zákazníka se zaměřením na jeho vlastní problematiku. Nabídku na vyžádání rádi zpracujeme.

Objednávka kurzu

Název kurzu

Český pravopis ve firemní komunikaci a odborných textech

  Zvolte termín

  Objednavatel kurzu

  Vaše jméno, příjmení, titul *
  Váš telefon (přímá linka) *
  Váš email *
  Jste zároveň účastníkem kurzu?

  Fakturační údaje

  Název firmy *
  IČO *

  Účastníci kurzu

  Objednáváte-li kurz pouze pro sebe, účastníky nevyplňujte.
  Jinak přidejte účastníka kurzu >>

  Doplňkové údaje

  Chci doporučit ubytování
  Uplatňuji slevový bonus
  Číslo akce:
  Chcete-li uplatnit slevový bonus, zadejte prosím čísla akce, kterou jste absolvovali v minulosti. Číslo najdete na vystaveném osvědčení o absolvování kurzu. Tištěné slevové poukazy můžete uplatnit při prezenci.

  Vzkaz

  Chcete nám něco vzkázat, na něco se zeptat?
  Vaši objednávku potvrdíme během 2 pracovních dní. Pokud by Vám potvrzení nedorazilo, prosím napište nám nebo zavolejte na +420 775 622 611.