Mgr. Jan Kloboučník

foto lektora Jan Kloboučník

Absolvent Pedagogické fakulty v Hradci Králové, zakladatel firmy Meliora Compliance, zaměřující se na poradenství v oblasti registrací a systémů jakosti pro zdravotnické prostředky. Více než 20 let působil na různých pozicích v oblasti systémů zajištění kvality a regulatorních záležitostí ve společnostech zabývajících se vývojem a výrobou zdravotnických prostředků: Arrow International / Teleflex, Contract Medical International a Heraeus Medical Components.

Dlouhodobě spolupracoval s vývojovými, výrobními a klinickými týmy, distributory, vynálezci, certifikačními a notifikovanými orgány EU, příslušnými orgány a americkým úřadem FDA pro širokou škálu výrobkových technologií a indikací. Vedl regulatorní týmy, jejichž práce vyústila v získání schválení a povolení v EU, USA i jiných zemích a umožnila úspěšné uvedení zdravotnických prostředků na trh na celém světě, včetně nových a vysoce inovativních produktů.

Ve svém volném čase se věnuje rodině a koníčkům – je cinefil, příznivce nordické chůze a rád cestuje po méně známých evropských lokacích.