Detail kurzu

Uvolnění výrobního procesu a produktu (PPF) dle VDA 2

Znalost požadavků na kvalitu v automotive jen podle IATF 16949:2016 nestačí. Jedním z dalších předpisů pro oblast kvality v tomto odvětví je VDA 2 – Uvolnění výrobního procesu a produktu (PPF). Seznámení s nejdůležitějšími požadavky tohoto předpisu nabízíme v našem nově zařazeném kurzu. Zdaleka ne všichni zájemci přitom potřebují absolvovat certifikované školení VDA QMC, které tento kurz nenahrazuje.

Záměr

Vysvětlit nejdůležitější požadavky, obsažené v předpisu VDA 2 – Uvolnění výrobního procesu a produktu (PPF), a přiblížit způsoby jejich efektivní aplikace v předvýrobních etapách zabezpečení výrobního procesu a produktu.

Určeno

Kurz je určen všem, kdo se podílejí na strukturované implementaci a prokazování v rámci postupu uvolnění výrobního procesu a produktu (PPF) i všem ostatním, kdo se potřebují v dané problematice zorientovat.

Obsah

  • Struktura VDA 2 (6. vydání z roku 2020).
  • Výklad obsahu VDA 2: postup PPF a vzorkování, plánování a odsouhlasení PPF včetně časového zařazení v procesu vzniku produktu.
  • Iniciační matice, stupně předložení, rozhodnutí o uvolnění.
  • Implementace v postupech organizace a prokazování v rámci postupu PPF.
  • Vazby na nejdůležitější právní předpisy.
  • Praktické příklady procesu vzorkování.

Zakončení

Účastníkům bude vystaveno OSVĚDČENÍ o absolvování s uvedením rozsahu 8 hodin a obsahové náplně kurzu.

Poznámka

08:30 – 09:00 Prezence
09:00 – 17:00 Odborný program

Během programu bude účastníkům podáno občerstvení (káva, čaj, minerálka, chlebíčky, ovoce, zákusek).

Kurz je možno realizovat jako podnikový přímo u zákazníka se zaměřením na jeho vlastní problematiku. Nabídku (vč. možnosti provedení on-line) na vyžádání rádi zpracujeme.

Kurz nenahrazuje licenční vzdělávání ve smyslu požadavků VDA/QMC. Je určen praktické potřebě šíření užitečných a praxí ověřených informací, které předpisy pro dodavatele automobilového průmyslu obsahují a mohou tak přispět k dalšímu rozvoji výrobních organizací.

 

Aktuálně nemáme otevřené žádné termíny

Máte zájem o tento kurz? Napište nám. Třeba o termínu přemýšlíme a pomůžete nám k jeho naplnění.

    E-mail nebo telefon