Detail kurzu

Interní auditor EMS II

Certifikovaný systém environmentálního managementu firmy vyžaduje neustálou péči, aby byl trvale aktuální a odrážel veškeré nové požadavky, které jsou na jeho správnou funkci kladeny. Známá je především turbulence změn v legislativě, týkající se této oblasti. Nejen z toho důvodu, že jim to norma ISO 19011 ukládá, ale především proto, aby byli interní auditoři EMS schopni vykonávat kvalifikovaně svoji funkci, musejí být trvale s těmito změnami v kontaktu.

Záměr

Pracovníkům firem s certifikovaným systémem EMS vykonávajícím funkci interního auditora poskytnout možnost doškolení a prodloužit tak platnost osvědčení interního auditora EMS.

Určeno

Interním auditorům EMS, kteří potřebují k udržení odborné způsobilosti pro výkon této funkce absolvovat povinné odborné doškolení ve smyslu požadavku normy ČSN EN ISO 19011:2018.

Obsah

  • Novela normy EN ISO 14001:2016 a její aplikace v praxi
  • Praktické zkušenosti se zaváděním a auditováním systémů environmentálního managementu ve firmách certifikovaných podle normy ČSN EN IS0 14001:2016
  • požadavky normy ČSN EN IS0 19011:2018 – Směrnice pro auditování systémů managementu.
  • Upozornění na nejčastější nedostatky, zjišťované při auditech v certifikovaných firmách
  • Hlavní změny v environmentální legislativě za předchozí období

Zakončení

Účastníkům bude vystaveno OSVĚDČENÍ v češtině a angličtině o absolvování s uvedením rozsahu kurzu a obsahové náplně kurzu, bez omezení platnosti osvědčení.

Poznámka

08:30 – 09:00 Prezence
09:00 – 16:00 Odborný program

Během programu bude účastníkům podáno občerstvení (káva, čaj, minerálka, chlebíčky, ovoce, zákusek).

Kurz je možno realizovat jako podnikový přímo u zákazníka se zaměřením na jeho vlastní problematiku. Nabídku (vč. možnosti provedení on-line) na vyžádání rádi zpracujeme.

Aktuálně nemáme otevřené žádné termíny

Máte zájem o tento kurz? Napište nám. Třeba o termínu přemýšlíme a pomůžete nám k jeho naplnění.

    E-mail nebo telefon