Detail kurzu

Ergonomie pracoviště

Kurz Ergonomie pracoviště je zaměřen na podporu zaměstnanců, kteří mají za úkol systematicky kontrolovat výrobní pracoviště s důrazem na ergonomii a fyziologii pracovních procesů. Jeho hlavním cílem je zlepšit pracovní podmínky na pracovištích a zvýšit efektivitu pracovníků. Kurz nabízí praktické dovednosti a nástroje pro analýzu a zlepšení ergonomie pracoviště, což přispěje k celkovému komfortu a produktivitě pracovníků.

Účastníci se naučí identifikovat a dokumentovat potřebné úpravy na pracovištích, které zahrnují snížení ztráty času, zjednodušení úklidu, eliminaci zbytečných pohybů, správné techniky zvedání břemen a minimalizaci nadměrného ohýbání. Kurz také klade důraz na tvorbu konkrétního kontrolního formuláře, který může být následně použit jako nástroj pro systematickou analýzu pracovišť a zlepšení ergonomie práce.

Účastníci kurzu získají potřebné kompetence, které jim umožní prakticky prověřovat a zdokumentovat problémy s ergonomií na výrobních pracovištích a navrhovat konkrétní řešení pro jejich zlepšení.

Záměr

Hlavním cílem kurzu Ergonomie pracoviště je vybavit účastníky odbornými znalostmi a praktickými dovednostmi, které jim umožní systematicky hodnotit a zlepšovat ergonomii pracovišť. Pracovníci budou schopni identifikovat a navrhovat změny na pracovištích, které zvýší pohodlí, bezpečnost a efektivitu zaměstnanců.

Určeno

Technology, leanaře, inženýry, vedoucí pracovníky, osoby odpovědné za BOZP, projektové manažery, pro všechny, kdo mohou ovlivnit uspořádání pracoviště pozitivním směrem.

Obsah

1) Úvod do Lean a smyslu Štíhlé výroby

 • Seznamte se se základními principy a cíli štíhlé výroby.

2) Nástroje Štíhlé výroby

5S

 • Pět kroků k vytvoření trvalého samoregulačního systému a vytvoření čistého, dobře organizovaného a bezpečného pracovního prostředí.
 • Praktický nácvik na konkrétním pracovišti (výroba/administrativa).

MTM

 • Základní popis metody, výhody, nevýhody.
 • Praktická ukázka na jednoduché operaci (video).
 • Vliv uspořádání pracoviště na dobu práce na operaci.
 • Souvislost s 5S.

ZÁSADY ERGONOMIE

Identifikace ergonomických rizik spojených s nevhodným uspořádáním pracoviště.

 • Antropometrické údaje.
 • Pracovní polohy.
 • Pracovní místo.
 • Prostorové nároky.

3) Základní identifikace rizikových faktorů ergonomie (BRIEF Survey (HumanTech))

 • Představení systému – rizikové polohy jednotlivých částí těla.
 • Představení vyhodnocení na konkrétní operaci (video).

4) Návrh pracoviště / Návrh úpravy pracoviště

 • Návrh standardu 5S, analýza MTM, audit pomocí BRIEF Survey.
 • Srovnání před a po provedení úprav.

Zakončení

Účastníkům bude vystaveno OSVĚDČENÍ v češtině a angličtině o absolvování s uvedením rozsahu kurzu a obsahové náplně kurzu, bez omezení platnosti osvědčení.

Poznámka

08:30 – 09:00 Prezence
09:00 – 17:00 Odborný program

Během programu bude účastníkům podáno občerstvení (káva, čaj, minerálka, chlebíčky, ovoce, zákusek). Oběd není v ceně kurzu.

Kurz je možno realizovat jako podnikový přímo u zákazníka se zaměřením na jeho vlastní problematiku. Nabídku na vyžádání rádi zpracujeme.

Objednávka kurzu

Název kurzu

Ergonomie pracoviště

  Zvolte termín

  Objednavatel kurzu

  Vaše jméno, příjmení, titul *
  Váš telefon (přímá linka) *
  Váš email *
  Jste zároveň účastníkem kurzu?

  Fakturační údaje

  Firma / Jméno *
  IČO

  Účastníci kurzu

  Objednáváte-li kurz pouze pro sebe, účastníky nevyplňujte.
  Jinak přidejte účastníka kurzu >>

  Doplňkové údaje

  Chci doporučit ubytování
  Uplatňuji slevový bonus
  Číslo akce:
  Chcete-li uplatnit slevový bonus, zadejte prosím čísla akce, kterou jste absolvovali v minulosti. Číslo najdete na vystaveném osvědčení o absolvování kurzu. Tištěné slevové poukazy můžete uplatnit při prezenci.

  Vzkaz

  Chcete nám něco vzkázat, na něco se zeptat?
  Vaši objednávku potvrdíme během 2 pracovních dní. Pokud by Vám potvrzení nedorazilo, prosím napište nám nebo zavolejte na +420 775 622 611.