Detail kurzu

Dokumentace systému managementu kvality

Dokumentace systému managementu kvality má sloužit k udržování jeho správné funkce, jako podpora kvalifikovaného řízení procesů a jako východisko pro jejich další zlepšování. V organizaci zpravidla bývá dokumentace velké množství, ale odpovídá vždy realitě? Popisuje skutečný průběh procesů? Je užitečným pomocníkem anebo spíše přítěží při efektivním a účinném řízení procesů? Zdálo by se, že odpovědi na tyto otázky budou po více než 20 letech budování systémů managementu kvality a jejich certifikace v organizacích vyjasněny, ale zdaleka tomu tak není. Přetékají nám spisovny, ve kterých stejně nejsme schopni dohledat správné záznamy, neskartujeme, stále se stává, že nepracujeme dle aktuální dokumentace… Nejčastější neshody při externích auditech bývají bohužel stále ještě na dokumentaci a správnou dokumentační praxi. Na tomto kurzu se dozvíte, jak vést dokumentaci efektivně.

Záměr

Seznámit se základními požadavky na dokumentaci systému managementu kvality a vysvětlit nejdůležitější kritéria její tvorby a dalšího udržování. Vysvětlit, co všechno pod pojmem „dokumentace“ rozumíme z hlediska požadavků základních systémových norem a jak tyto požadavky efektivně naplňovat i v dnešní moderní době.

Určeno

Manažerům kvality, představitelům vedení pro kvalitu /PVJ/ a pracovníkům útvarů kvality a dokumentace v certifikovaných firmách nebo organizacích, které se k certifikaci připravují, interním auditorům a všem ostatním, kteří mají v organizacích péči o dokumentaci nejen ve své pracovní náplni.

Obsah

– Dokumentace jako podpora správné funkce systému managementu kvality

– Systémy managementu kvality – Základní principy a slovník dle ISO 9001 a dalších požadavků dle oboru

– ČSN ISO/TR 10013 – Směrnice pro dokumentaci systému managementu jakosti – vysvětlení základních pojmů

– Zásady tvorby a řízení dokumentace systému managementu kvality

– Požadavky na obsah dokumentace z hlediska norem kvality, které má naplňovat

– Co dokumentace systému managementu kvality obvykle obsahuje /politika jakosti a cíle, příručka jakosti, dokumentované postupy, pracovní instrukce, formuláře, záznamy, plány jakosti, specifikace, externí dokumenty/

– Revidování a implementace systémové dokumentace

– Základní pravidla pro ukládání, archivaci a skartaci dokumentů

– VDA 1 – Dokumentování a archivace – Návod na dokumentování a archivaci požadavků na kvalitu a záznamů o kvalitě u dodavatelů automobilového průmyslu

– Správná dokumentační praxe

– Elektronické vedení dokumentace

– Osobní zkušenosti lektora z poradenství a auditů v certifikovaných firmách, týkající se dokumentace systému managementu kvality

Zakončení

Účastníkům bude vystaveno OSVĚDČENÍ o absolvování s uvedením rozsahu 8 hodin a obsahové náplně kurzu.

Poznámka

08:30 – 09:00 Prezence
09:00 – 17:00 Odborný program

Během programu bude účastníkům podáno občerstvení (káva, čaj, minerálka, chlebíčky, ovoce, zákusek).

Kurz je možno realizovat jako podnikový přímo u zákazníka se zaměřením na jeho vlastní problematiku. Nabídku (vč. možnosti provedení on-line) na vyžádání rádi zpracujeme.

Nejbližší vypsaný veřejný termín školí lektorka Helena Nováková.

Objednávka kurzu

Název kurzu

Dokumentace systému managementu kvality

  Zvolte termín

  Objednavatel kurzu

  Vaše jméno, příjmení, titul *
  Váš telefon (přímá linka) *
  Váš email *
  Jste zároveň účastníkem kurzu?

  Fakturační údaje

  Název firmy *
  IČO *

  Účastníci kurzu

  Objednáváte-li kurz pouze pro sebe, účastníky nevyplňujte.
  Jinak přidejte účastníka kurzu >>

  Doplňkové údaje

  Chci doporučit ubytování
  Uplatňuji slevový bonus
  Číslo akce:
  Chcete-li uplatnit slevový bonus, zadejte prosím čísla akce, kterou jste absolvovali v minulosti. Číslo najdete na vystaveném osvědčení o absolvování kurzu. Tištěné slevové poukazy můžete uplatnit při prezenci.

  Vzkaz

  Chcete nám něco vzkázat, na něco se zeptat?
  Vaši objednávku potvrdíme během 2 pracovních dní. Pokud by Vám potvrzení nedorazilo, prosím napište nám nebo zavolejte na +420 775 622 611.