Detail kurzu

DOE – Zlepšování zadarmo

DOE je jedním z nejlepších nástrojů kvality, který však často většinou nepoužíváme. Proč? Protože ho normy a předpisy pro systémy managementu kvality bezpodmínečně nepožadují.

DOE je jeden z hlavních trumfů, které využívají Green Belti a Black Belti v Six Sigma projektech zpravidla tehdy, když parametr výrobku ovlivňuje více parametrů procesu, je obtížné vyznat se ve spleti závislostí a optimálně nastavit parametry procesu tak, aby daný parametr výrobku co nejlépe „vyšel“.

Při použití DOE nic neinvestujeme. To, co máme, se snažíme využít co nejlépe. DOE není problém matematický, ale manažerský! DOE není pro každého. Jestli ve Vaší firmě nefunguje management, DOE Vám nepomůže.

Záměr

Naučit používat DOE jako efektivního způsobu plánování experimentů, který může firmě přinést značné úspory s vynaložením minima investic. Vyložený princip demonstrovat na ukázkových příkladech z výrobní praxe.

Určeno

Majitelům, generálním ředitelům a členům vrcholového vedení certifikovaných firem, představitelům vedení pro kvalitu, EMS, OHSAS a jejich spolupracovníkům.

Obsah

 • Co to je kvalitní výrobek
 • Rozdíl mezi parametry výrobku a procesu
 • Korelační diagram, „nejjednodušší DOE“
 • Proměnlivost, histogram
 • Rozdíl mezi „vyrobenou“ a „vykontrolovanou“ kvalitou
 • DOE – plánování experimentů, Taguchiho přístup
 • Praktické příklady použití DOE ve výrobní firmě

Zakončení

Účastníkům bude vystaveno OSVĚDČENÍ o absolvování s uvedením rozsahu 8 hodin a obsahové náplně kurzu.

Poznámka

Kurz je možno realizovat jako podnikový přímo u zákazníka se zaměřením na jeho vlastní problematiku. Nabídka včetně referencí na vyžádání.

Objednávka kurzu

Název kurzu

DOE – Zlepšování zadarmo

  Zvolte termín

  Objednavatel kurzu

  Vaše jméno, příjmení, titul *
  Váš telefon (přímá linka) *
  Váš email *
  Jste zároveň účastníkem kurzu?

  Fakturační údaje

  Název firmy *
  IČO *

  Účastníci kurzu

  Objednáváte-li kurz pouze pro sebe, účastníky nevyplňujte.
  Jinak přidejte účastníka kurzu >>

  Doplňkové údaje

  Chci doporučit ubytování
  Uplatňuji slevový bonus
  Číslo akce:
  Chcete-li uplatnit slevový bonus, zadejte prosím čísla akce, kterou jste absolvovali v minulosti. Číslo najdete na vystaveném osvědčení o absolvování kurzu. Tištěné slevové poukazy můžete uplatnit při prezenci.

  Vzkaz

  Chcete nám něco vzkázat, na něco se zeptat?
  Vaši objednávku potvrdíme během 2 pracovních dní. Pokud by Vám potvrzení nedorazilo, prosím napište nám nebo zavolejte na +420 775 622 611.