Detail kurzu

DOE – Zlepšování zadarmo

DOE je jedním z nejlepších nástrojů kvality, který však často většinou nepoužíváme. Proč? Protože ho normy a předpisy pro systémy managementu kvality bezpodmínečně nepožadují.

DOE je jeden z hlavních trumfů, které využívají Green Belti a Black Belti v Six Sigma projektech zpravidla tehdy, když parametr výrobku ovlivňuje více parametrů procesu, je obtížné vyznat se ve spleti závislostí a optimálně nastavit parametry procesu tak, aby daný parametr výrobku co nejlépe „vyšel“.

Při použití DOE nic neinvestujeme. To, co máme, se snažíme využít co nejlépe. DOE není problém matematický, ale manažerský! DOE není pro každého. Jestli ve Vaší firmě nefunguje management, DOE Vám nepomůže.

Záměr

Naučit používat DOE jako efektivního způsobu plánování experimentů, který může firmě přinést značné úspory s vynaložením minima investic. Vyložený princip demonstrovat na ukázkových příkladech z výrobní praxe.

Určeno

Majitelům, generálním ředitelům a členům vrcholového vedení certifikovaných firem, představitelům vedení pro kvalitu, EMS, OHSAS a jejich spolupracovníkům.

Obsah

  • Co to je kvalitní výrobek
  • Rozdíl mezi parametry výrobku a procesu
  • Korelační diagram, „nejjednodušší DOE“
  • Proměnlivost, histogram
  • Rozdíl mezi „vyrobenou“ a „vykontrolovanou“ kvalitou
  • DOE – plánování experimentů, Taguchiho přístup
  • Praktické příklady použití DOE ve výrobní firmě

Zakončení

Účastníkům bude vystaveno OSVĚDČENÍ o absolvování s uvedením rozsahu 16 hodin a obsahové náplně lurzu.

Poznámka

Kurz je možno realizovat jako podnikový přímo u zákazníka se zaměřením na jeho vlastní problematiku. Nabídka včetně referencí na vyžádání.

Cena kurzu

Cena platí pro 1 osobu v otevřeném kurzu. Rádi Vám připravíme tento kurz i v podnikovém provedení u Vás ve firmě včetně možnosti on-line semináře.

Aktuálně nemáme otevřené žádné termíny

Máte zájem o tento kurz? Napište nám. Třeba o termínu přemýšlíme a pomůžete nám k jeho naplnění.

    E-mail nebo telefon