Detail kurzu

Řešení problémů metodikou 8D

Problémy, chyby a vady jsou nedílnou součástí každého, zejména výrobního procesu. Proto je nezbytné být na správné řešení důsledků, ale zejména příčin těchto problémů připraven.

Tento kurz je zaměřen na rozvoj tvůrčích metod a technik efektivního řešení problémů vyplývajících např. z reklamací, externích či interních auditů kvality nebo z požadavků na odstraňování plýtvání a zlepšování procesů. Zaměřuje se hlavně na užití metodiky 8D a vysvětlení všech kroků, které jsou dokumentovány v 8D Reportu.

Kurz je možno objednat jako jednodenní nebo dvoudenní. V jednodenní variantě se probírá především teorie, dvoudenní kurz je proložen příklady k jednotlivým fázím 8D a praktickým procvičováním.

Záměr

Na modelových příkladech formou workshopů naučit používat techniky efektivního řešení problémů s využitím 8D Reportu a dalších nástrojů vhodných v jednotlivých fázích 8D metodiky (např. 5 Why’s, FTA – Factor Tree Analysis, Root Cause Analysis a další). Metodika 8D je zde vysvětlována i dle VDA přístupu.

Určeno

Všem, kteří nesou ve firmách odpovědnost nebo se podílejí na řešení problémů, tedy hlavně pracovníkům útvarů řízení kvality, rozvoje dodavatelů, členům řešitelských týmů a týmů zlepšování, ale i ostatním, kteří se chtějí v této problematice lépe orientovat.

Jednodenní varianta je vhodná např. pro auditory, nováčky, kteří se potřebují zorientovat v pojmech a pro zaměstnance, kteří se s 8D setkávají jako příjemci, ale sami ji netvoří-

Dvoudenní varianta je vhodná pro všechny, kdo vytvářejí 8D reporty a nebo z těchto zdrojů následně čerpají a potřebují hlubší znalost včetně praktických ukázek.

Obsah

 • Identifikace problému.
 • Výběr opatření pro okamžitou nápravu.
 • Klasifikace nejpravděpodobnějších a kořenových příčin problému – Analýza údajů o (vzniku a neodhalení) příčině problému – Root Cause Analysis (RCA).
 • Techniky hledání kauzálních vztahů.
 • Způsob kontroly průběhu implementace a realizace zvoleného řešení (G8D).
 • Stanovení nápravných a trvalých opatření k zamezení vzniku opakovaných neshod.
 • Metody vizualizace fází řešení problémů (8D Report, A3 Report).
 • Praktický příklad použití 8D dle požadavků VDA a dalších nástrojů jako workshop pro účastníky kurzu – pro variantu dvoudenní kurz.

Zakončení

Účastníkům bude vystaveno OSVĚDČENÍ v češtině a angličtině o absolvování s uvedením rozsahu kurzu a obsahové náplně kurzu, bez omezení platnosti osvědčení.

Poznámka

08:30 – 09:00 Prezence
09:00 – 17:00 Odborný program

Pro dvoudenní variantu kurz opět trvá od 09:00 do 17:00m, pokud se účastníci nedomluví na dřívějším začátku.

Během programu bude účastníkům podáno občerstvení (káva, čaj, minerálka, chlebíčky, ovoce, zákusek).

Kurz je možno realizovat jako podnikový přímo u zákazníka se zaměřením na jeho vlastní problematiku. Nabídku (vč. možnosti provedení on-line) na vyžádání rádi zpracujeme.

 

Objednávka kurzu

Název kurzu

Řešení problémů metodikou 8D

  Zvolte termín

  Objednavatel kurzu

  Vaše jméno, příjmení, titul *
  Váš telefon (přímá linka) *
  Váš email *
  Jste zároveň účastníkem kurzu?

  Fakturační údaje

  Název firmy *
  IČO *

  Účastníci kurzu

  Objednáváte-li kurz pouze pro sebe, účastníky nevyplňujte.
  Jinak přidejte účastníka kurzu >>

  Doplňkové údaje

  Chci doporučit ubytování
  Uplatňuji slevový bonus
  Číslo akce:
  Chcete-li uplatnit slevový bonus, zadejte prosím čísla akce, kterou jste absolvovali v minulosti. Číslo najdete na vystaveném osvědčení o absolvování kurzu. Tištěné slevové poukazy můžete uplatnit při prezenci.

  Vzkaz

  Chcete nám něco vzkázat, na něco se zeptat?
  Vaši objednávku potvrdíme během 2 pracovních dní. Pokud by Vám potvrzení nedorazilo, prosím napište nám nebo zavolejte na +420 775 622 611.