Aktualizováno: Přednáška Prof. Jana Sokola byla zrušena kvůli nemoci

Prof. Jan Sokol
Prof. Jan Sokol

Prof. Jan Sokol

Aktualizováno 20. 2. 2018.

Přednáška pana Prof. Jana Sokola byla zrušena z důvodu nemoci. O případném náhradním termínu Vás budeme informovat.


Agentura ÁMOS ve spolupráci s Římskokatolickou farností Chrudim si Vás dovolují pozvat na přednášku na téma Politika, náboženství a veřejný prostor, která se uskuteční dne 27. února 2018 od 18 hodin ve Spolkovém domě v Chrudimi. Pozvání k jejímu provedení přijal Prof. Jan Sokol, významný český filosof, vysokoškolský pedagog a publicista.

Prof. Sokol byl mj. poslancem Federálního shromáždění v letech 1990–1992, ministrem školství v Tošovského vládě a posledním protikandidátem Václava Klause ve volbách prezidenta ČR. Je jedním z výrazných současných českých křesťanských intelektuálů, zabývá se hlavně filosofickou antropologií, dějinami náboženství a antropologií institucí. V letech 2000 – 2007 byl prvním děkanem Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze, kterou v roce 2000 spoluzaložil.

Využijte prosím této vzácné příležitosti k setkání s mimořádnou osobností českého veřejného života a k vlastnímu obohacení o informace, názory a postoje, které naší dnešní společnosti namnoze bohužel citelně chybí.

Účast na přednášce je zdarma, možnost účasti do naplnění kapacity sálu.